Touristenservice Wisła

Notizbuch (0)
    
Homepage » Attraktionen in der Stadt » Denkmäler, Gedenkstätten Wisła » Czekoladowa figura Adama Małysza
 

Czekoladowa figura Adama Małysza

Adresse
Kino Marzenie
Plac Hoffa 5
43-460 Wisła
Kontakt
tel. 33 855 25 46

Kategorie
Denkmäler, Gedenkstätten,
 
Czekoladowa figura Adama Małysza
Fotogalerie sehen
 

Czekoladowa figura Adama Małysza została wykonana w roku 2001. To niezwykłe wyzwanie podjęli cukiernicy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Cukierników RP. Takim właśnie gestem chcieli złożyć podziękowania Małyszowi za jego wielce wybitne osiągnięcia oraz za to, że dzięki niemu kraj zyskał prawdziwy rozgłos. Figura Mistrza bardzo długi czas nie była w żaden sposób zabezpieczona. To zaś spowodowało, że po jakimś czasie zaczęły pojawiać się na niej różne skazy. Oczywiście sprawcami zniszczeń na figurze byli ludzie znajdujący się w jej pobliżu, którzy chcieli "skubnąć" nieco Małysza z czekolady. To, że ktoś połakomił się na jego czekoladowe ucho nie jest wcale żartem, ani pogłoską, ale prawdą. Po tym zajściu firma Wedel dokonała rekonstrukcji figury. Wtedy też Małysz z czekolady otrzymał między innymi nowe narty. Po zakończonej rekonstrukcji rzeźba została umieszczona w specjalnej gablocie ze szkła.

Obecnie rzeźba jest pod opieką Wiślańskiego Centrum Kultury i Informacji, które mieści się w budynku Kina "Marzenie", w centrum Wisły. Za figurą Małysza, znajduje się makieta nowej skoczni oczywiście imienia Adama Małysza (skocznię tę można obejrzeć w Wiśle Malince).

Obok gabloty umieszczona jest tablica, na której wypisane są informacje dotyczące rzeźby. Została ona wykonana z bloku białej czekolady. Blok ów ważył bagatela 330 kilogramów! Figura mierzy sobie 2,5 metra wysokości i waży 180 kilogramów. Stworzyło ją osiem osób pracując nad nią dokładnie przez 264 godziny.

Kommentare
 
In der Nähe
 
 
 
 
Ferien
Fürs Wochenende
Konferenzen, Schulungen
Integrationsveranstaltungen
Für Aktive
mehr »
 

Wetter in Wisła

Temp.
0 °C
Regen 0.0 cm
Schnee 0.0 cm
Wind 0 km/h
  Einzelheiten »
 
 

Statistik


Gäste on-line: 3
Besuche heute: 206
Besuche insgesamt: 2778242
seit: 2012-10-11
Generierungszeit: 0.2
 
 

Sehen Sie auch


 
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Jegliche Rechte vorbehalten.
Wisła - wir präsentieren Hotels, Übernachtungen, Spa, Denkmäler und viel mehr...
Hotelisko.pl