Touristenservice Wisła

Notizbuch (0)
    
Homepage » Attraktionen in der Umgebung » Museen » Muzeum prywatne Konarzewskich
 

Muzeum prywatne Konarzewskich

Kategorie
Museen,
 
Muzeum prywatne Konarzewskich
Fotogalerie sehen
 

Muzeum prywatne i galeria rodziny Konarzewskich znajduje się w Istebnej, na Andziołówce-Buczniku. W obiekcie mieści się wspaniała kolekcja dzieł autorstwa członków rodziny Konarzewskich, zarówno nieżyjących jak i żyjących, w tym Ludwika Konarzewskiego seniora żyjącego w latach 1885-1954, Ludwika Konarzewskiego juniora, Joanny Konarzewskiej (żona Konarzewskiego juniora), Marii Konarzewskiej-Wszołek, Jadwigi Konarzewskiej-Patykiewicz.

Podczas zwiedzania tego prywatnego fascynującego muzeum nie tylko obejrzymy liczne wspaniałe dzieła, ale poznamy także dzieje rodziny Konarzewskich, dowiemy się czegoś więcej na temat warsztatów rzemiosła artystycznego, kolonii kulturalnej oraz artystycznej w Istebnej. Obejrzymy także pamiątki po jeszcze jednym uzdolnionym członku rodziny Konarzewskich, kompozytorze Stanisławie Konarzewskim. Warto odwiedzić to miejsce i poznać historię rodziny Konarzewskich, bowiem już od bardzo długiego czasu są oni nierozerwalnie związani z Istebną. Jako pierwsi wybudowali w miejscowości pensjonat ("Bucznik"), otworzyli też muzeum historyczno-regionalne, mieli i nadal mają, ogromny wkład w życie kulturalne i artystyczne w Istebnej.

W muzeum prezentowane są dzieła rzeźbiarskie i malarskie, których autorami są Konarzewscy senior i junior (ich twórczość znajduje się w kilku istebniańskich kościołach!), piękne grafiki i obrazy autorstwa Joanny Konarzewskiej, prace tkackie Jadwigi Konarzewskiej-Patykiewicz oraz ceramikę artystyczną wykonaną przez Marię Konarzewską-Wszołek. Będąc w muzeum możemy odwiedzić również kaplicę wotywną Konarzewskich pod wezwaniem NMP Królowej Korony Polskiej, która została wybudowana w roku 1923 i do teraz jest własnością prywatną tejże rodziny. Po muzeum i kaplicy oprowadzać nas będą oczywiście Konarzewscy.

Muzeum można odwiedzić codziennie po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu. Umówić się można dzwoniąc pod jeden z poniższych numerów:

33-855 65 29

534-967-021

33-855 75 09

506 444 211

Kommentare
 
In der Nähe
 
 
 
 
Fürs Wochenende
Konferenzen, Schulungen
Integrationsveranstaltungen
Für Aktive
Mit der Familie
mehr »
 

Wetter in Wisła

Temp.
0 °C
Regen 0.0 cm
Schnee 0.0 cm
Wind 0 km/h
  Einzelheiten »
 
 

Statistik


Gäste on-line: 6
Besuche heute: 221
Besuche insgesamt: 2938326
seit: 2012-10-11
Generierungszeit: 0.14
 
 

Sehen Sie auch


 
© 2007-2021 NaszaWisla.pl
Jegliche Rechte vorbehalten.
Wisła - wir präsentieren Hotels, Übernachtungen, Spa, Denkmäler und viel mehr...
Hotelisko.pl